Konkurs + test robota kuchennego Bosch (wpis zamawiany)/wpis zamawiany/

Poniższa notka jest owocem współpracy z firmą Bosch, która poprosiła mnie o recenzję sprzętu kuchennego – miksera kuchennego Bosch MFQ36440A więc zaczynamy.

Mikser ma ładną barwę – jest biały i ma szare wstawki, a więc wpisał się w moje gusta kolorystyczne (i wygląd kuchni). Jest lekki, więc dłuższe miksowanie nie sprawia mi problemu.  Przycisk mocy daje się regulować, ustalając obrony od najniższego (1) do najwyższego (5) poziomu, jest też przycisk "turbo", z najwyższą mocą.


W zestawie z robotem mamy 3 rodzaje końcówek: miksującą, haki do ciasta i „ubijaczki”.  Końcówka miksująca najczęściej przeze mnie używany dodatek. Miksuję nią zupy na krem, robię wszelkiego rodzaju koktajle, musy i dipy takie jak np. mój ulubiony hummus. Zdarzało mi się jej również użyć do ucierania pesto genovese

Rozpoczynając testy miksera, zaczęłam od przygotowania szybkiego sorbetu truskawkowego. Zamrożone truskawki zasypałam odrobiną cukru i gdy nieco puściły sok (ale się nie rozmroziły), użyłam końcówki miksującej (zdj. poniżej). Końcówka dała sobie radę z mrożonymi owocami i zmiksowała wszystko na gładką masę. 


Końcówka do mieszania, ubijająca to klasyk – najbardziej można ją wyeksploatować przy okazji pieczenia bezy Pavlovej. Ubijam nią pianę z białek i cukru, a potem, po upieczeniu bezy, końcówka służy mi do ubijania śmietany. 

Haki do wyrabiania ciasta sprawdzają się przy wyrobie kruchego ciacha, ale i wyrabianiu drożdżowego. Przygotowywałam już za pomocą tego robota kruche i jestem zadowolona z efektów - ciasto wyrabia się ekspresowo. Myślę, że podobnie będzie przy drożdżowym.


Do robota załączony jest również pojemnik z pokrywką, co ułatwia przechowywanie przyrządzonych za pomocą niego sosów i koktajli.

I jeszcze jedno - robot wyposażony jest w stojak, dzięki czemu można go postawić na blacie bez ryzyka wywrotki. Podoba mi się w nim również obecność przesłonek na otwory, do których mocuje się końcówki, ułatwia to utrzymanie robota w czystości (zdj. powyżej).

***
I obiecany konkurs:

jeśli chcecie się stać posiadaczami takiego sprzętu, wyślijcie na mój adres e-mail: wlodarczyk.ania@gmail.com przepis wraz ze zdjęciem zdrowego dania, którego przygotowanie jest możliwe jest z użyciem miksera kuchennego.

Konkurs trwać będzie to 10 lipca, a trzy dni poźniej, tj. 13 lipca zaprezentuję na blogu zwycięski przepis wraz ze zdjęciem.

Nagrodą w konkursie jest mikser będący bohaterem niniejeszej notki -  Bosch MFQ36440.

Etykiety: